”Są relacje, jest biznes” – pod takim hasłem 8 czerwca odbył się XXI Łódzki Rajd Przedsiębiorców, zorganizowany przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową. Inicjatywa ta miała na celu integrację środowiska biznesowego, a także wsparcie Domu Małego Dziecka w Łodzi.

W tegoroczną akcję włączył się senator Krzysztof Kwiatkowski, który wspólnie z Marszałkiem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymonem Hołownia zdecydował się przekazać na licytację charytatywną Konstytucję RP z dedykacją obu Panów. Rajd rozpoczął się pod siedzibą Radia Łódź, a jego uczestnicy mieli za zadanie odwiedzać kolejne stacje, wykonywać zadania i zbierać punkty, by finalnie spotkać się na pikniku w Dobroniance.

Sala konferencyjna HRP na trasie Rajdu

Jedną ze stacji była nasza sala konferencyjna HRP przy ulicy Kilińskiego 185 w Łodzi. Przygotowaliśmy w niej stanowiska, przy których uczestnicy mieli do wykonania specjalne zadanie, nadmuchać podłużny balon i uformować z niego pieska. Chętnych było sporo, ale pomieszczenie bez trudu wszystkich pomieściło.

Długa tradycja łódzkiego rajdu

Pierwszy wersja inicjatywy pod nazwą „Rajd Biznesmena” odbyła się w czerwcu 1999 roku i od tego czasu wydarzenie ma miejsce prawie co roku. Przełom przyniósł rok 2015, gdy uczestnictwo stało się możliwe nie tylko dla członków ŁIPH. Od tego momentu Łódzki Rajd Przedsiębiorców jest zarówno płaszczyzną budowania relacji, jaki i symbolem solidarności oraz zaangażowania społecznego.

Jako HRP bardzo cieszymy się, że możemy być częścią tej pięknej tradycji. Atmosfera podczas wydarzenia była rewelacyjna. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach spotykać będziemy coraz więcej przedsiębiorców z naszego regionu i wspólnie robić dużo dobrego.