Szanowni Państwo,

bywają sytuacje, w których pomoc, dobroć i empatia muszą przekraczać wszelkie granice – również te na mapie.  I dziś jest ku temu najlepsza okazja.

Z wielką radością informujmy, że nasza pomoc dla Ukrainy nie ustała. Wręcz przeciwnie, cały czas się rozwija, a my szukamy kolejnych możliwości wsparcia najbardziej potrzebujących.

28 września doszło do podpisania przez Prezesa Konrada Jaszczyńskiego Memorandum pomiędzy HRP a Zakarpacką Regionalną Organizacją Charytatywną „Edelweiss”.

Przedmiotem Memorandum jest nawiązanie partnerskich stosunków pomiędzy ww. podmiotami poprzez opracowanie i realizację projektów i programów, a także organizowanie wspólnych wydarzeń.

Organizacja „Edelweiss” prowadzi, między innymi, program rehabilitacji rannych żołnierzy, gdzie aktywnie współpracuje z Instytucją Gminną Rady Obwodowej Użhorodu „Regionalny Szpital Weteranów Wojennych”.

Pierwszą wspólną inicjatywą będzie zebranie funduszy na zakup autobusu, który zapewni transport ze szpitala do miejsca rehabilitacji (kompleks turystyczno-rekreacyjny w pobliżu Użhorodu).

Jak tylko nasza akcja zakończy się sukcesem – a co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości – pojazd, w ramach darowizny, przekażemy Organizacji ” Edelweiss”.

O zbiórce na powyższy cel powiadomimy już wkrótce. Mamy nadzieję, że po raz kolejny – wspólnie – będziemy mogli podzielić się dobrem.