Szanowni Państwo!

Informujemy, że z uwagi na dodatkowe środki na zadania covidowe, o których informowaliśmy w dniu 2 kwietnia PARP w dniu jutrzejszym, tj. 13 kwietnia otworzy na stronie PARP formularz rejestracyjny.

Przypominamy, że Zgłoszenie do Projektu następuje poprzez wypełnienie przez Przedsiębiorcę Formularza rejestracyjnego, zamieszczonego na stronie internetowej PARP: https://power.parp.gov.pl/component/site/site/formularz-kontaktowy-kompetencje-dla-sektorow-covid#formularz

Formularz będzie aktywny tylko do dnia 25 kwietnia- zatem tylko do tego dnia będzie można aplikować do projektu.

Zatem zachęcamy do wypełnienia formularza- już teraz, po tym terminie Przedsiębiorcy nie będą już mieli możliwości złożenia wniosku w projekcie i skorzystania ze środków na wsparcie.

Pojawia się pytanie czy warto aplikować do Projektu?

Czy są jeszcze wolne środki na wsparcie dla firm?

Czy mam szansę na ich otrzymanie?

Na ten moment wszystkie wnioski, które znajdowały się na liście rezerwowej: dla sektorów chemicznego oraz usług rozwojowych wpadły do puli wniosków do weryfikacji.

Dodatkowo Operator dysponuje jeszcze wolnymi środkami w tych sektorach.

Już na dzień dzisiejszy do zakontraktowania mamy około 800 000 dla sektora chemicznego, oraz prawie 600 000 dla sektora usług rozwojowych.

W sektorze motoryzacyjnym są jeszcze wnioski na liście rezerwowej, które będą rozpatrywane w pierwszej kolejności, ale w pewnym momencie lista rezerwowa się wyczerpie.

Co ważne – pula środków, którą będzie kontraktował Operator będzie się regularnie zwiększała.

Wiele wniosków jest odrzucanych na etapie weryfikacji oraz nie wszystkie firmy wydają całość zakontraktowanych środków- co powoduje , że Operator zwiększa dostępne środki alokacji z wytworzonych oszczędności.

Zatem warto wypełnić formularz gdyż są szanse na otrzymanie środków na wsparcie.

Dlatego prosimy o wzmożoną rejestrację i wykorzystanie tej możliwość – bo czas na jaki formularz jest uruchomiony to niecałe dwa tygodnie.