Aby zachęcić młodych ludzi do związania swojej przyszłości z Łodzią i wspierać rozwój ich kariery zawodowej przyłączamy się do programu „Młodzi w Łodzi”. Dwa stypendia oraz dwa zwroty kosztów zakwaterowania w domu studenckim od HRP czekają na młodych, zdolnych łódzkich studentów.

Realizatorem programu jest Biuro Rozwoju Gospodarczego i  Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi, które przy współpracy z największymi łódzkimi uczelniami oraz wiodącymi pracodawcami realizuje m.in. portal praktyk i staży, program stypendialny, bezpłatne szkolenia czy konkurs dla młodych przedsiębiorczych.

Jedną z najważniejszych inicjatyw programu jest rozbudowany i unikatowy w skali kraju program stypendialny, w którego skład wchodzą fundowane przez pracodawców stypendia na kierunkach, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez łódzkich pracodawców, dofinansowanie akademików dla osób spoza województwa łódzkiego oraz subsydiowanie dodatkowych kursów językowych i programowania.

W jedenastu dotychczasowych edycjach programu stypendialnego Młodzi w Łodzi łódzcy pracodawcy ufundowali łącznie 247 stypendiów dla najlepszych studentów, sfinansowali  miejsca w domu studenckim dla 44 studentów, a z dodatkowych kursów języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz programowania skorzystało 250 osób.

Tegoroczna edycja programu, realizowana w roku akademickim 2019/2020, będzie rekordowa –  Fundatorzy oferują studentom łącznie 28 stypendiów, 11 miejsc w akademiku oraz kursy języka angielskiego i japońskiego, a także kurs współczesnego budowania środowisk developerskich  dla nawet 40 osób.

Cieszymy się, że możemy dodać swoją cegiełkę do tego fantastycznego wyniku. Szczegółowe informacje, wnioski i regulamin znaleźć można TUTAJ. Rekrutacja trwa do 25 października!