W miniony czwartek, 13 lutego, bardzo miło i konstruktywnie spędziliśmy czas z Wolontariuszami i Wolontariuszkami pomagającymi nam aktywnie w Klubie Seniora oraz zaangażowanymi w nasze projekty adresowane do osób w wieku senioralnym: „Przepis na Opiekę”, „Pomocna Dłoń” i „Łódź ̶ Miasto (Tele)Opieki”. Raczyliśmy się pyszną kawą, smacznymi przekąskami, oraz ciasteczkami z wróżbą i dzieliliśmy się radością, że już niebawem podejmujemy kolejne inicjatywy.

Nie mogło zabraknąć wśród nas Pani Aleksandry Pawlak, kierującej naszym Klubem Seniora. Opowiedziała nam o działalności miejsca, którym zarządza oraz aktywnościach, jakie Bywalcy i Bywalczynie chętnie tam podejmują. Dowiedzieliśmy się, że nowe nabytki, o których informowaliśmy niedawno naprawdę się przydają, a zestaw do karaoke nie kurzy się nieużywany i stanowi źródło wyśmienitej zabawy.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Aleksandra Kręcka z Oddziału ds. Polityki Senioralnej w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Departamentu Polityki Społecznej i Zieleni Urzędu Miasta Łodzi  ̶  zapoznała zgromadzonych z projektem „Przepis na Zdrowie”, który realizujemy wspólnie (więcej informacji). Okazało się również, że poszerzeniu uległo grono gmin obsługujących teleopaski, w które wyposażamy Seniorki i Seniorów, by mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie  przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dotychczas wydaliśmy ich już dwa tysiące!

Tym niemniej nic nie zastąpi fizycznej obecności drugiego człowieka, dlatego porozmawialiśmy przy okazji o znaczeniu wizyt, które Wolontariusze i Wolontariuszki składają w miejscach zamieszkania Beneficjentek i Beneficjentów, niosąc w ten sposób pomoc również Ich rodzinom.

Kolejne spotkanie już 3 kwietnia.

Tymczasem wszystkie osoby zainteresowane wolontariatem w HRP zapraszamy do naszej siedziby. Przyjmujemy również zgłoszenia drogą elektroniczną. Wkrótce dołączamy do Korpusu Solidarności  ̶  programu wolontariatu długoterminowego dedykowanego organizacjom pozarządowym i osobom świadczącym pracę wolontarystyczną w celu kompleksowego wsparcia ich wzajemnej relacji, a już teraz współpracujemy z Regionalnym Centrum Wolontariatu „Centerko”.