Pomagamy nie tylko seniorom czy osobom bezrobotnym, ale i młodym projektantom – łódzkie dziedzictwo mamy we krwi, a siedziba na Księżym Młynie zobowiązuje do szacunku dla włókienniczych tradycji. Byliśmy już sponsorem „Polltechnika Fashion Show” – teraz czas na TEXTIL 2019 i jeszcze młodsze pokolenie kreatorów modowych kolekcji.

Ogólnopolskie Seminarium Studenckie TEXTIL 2019 „Young Fashion Design Politechnika Łódzka”, organizowane jest przez Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictw Tekstyliów PŁ już po raz dziewiętnasty. Podczas kreatywnych warsztatów uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu włókienniczo-odzieżowym mogą poznać nowoczesne technologie z zakresu projektowania odzieży, wzornictwa, dziewiarstwa czy metrologii włókien sztucznych.

Ważną częścią seminarium jest część konkursowa, podczas której przyszli projektanci przedstawiają swoje kolekcje na manekinach, w formie prezentacji multimedialnych i podczas specjalnego pokazu z udziałem modelek i modeli. Trudno było wybrać spośród 27 prezentowanych kolekcji, ale urzekły nas projekty Marceliny Dyni z Zespołu Szkół Przemysłu Mody w Łodzi. Zabawa klasyką, odwrócenie formy i ciekawa tekstura tkanin – w kolekcji „Anioły i demony” to biel ma pazur i charakter, a czerń jest aksamitna, delikatna i stonowana. Nasze jury było zdecydowane – i to właśnie do Marceliny powędrowały nasze gratulacje i nagroda specjalna.
Z dumą wspieramy takie projekty, które dają uczniom możliwość zaprezentowania swojej kreatywności i prezentacji autorskich projektów podczas profesjonalnych pokazów. Marcelinie życzymy powodzenia i do zobaczenia wkrótce na wykładach i światowych targach mody.