Nasz przyjaciel Maniuś!

Choć z pozyskiwaniem dotacji unijnych ma to niewiele wspólnego, w  HRP zdarzają się też takie historie. Maniuś szybko podbił serca całego zespołu swoim urokiem, przyjaznym usposobieniem i stoickim spokojem, z jakim znosi swój los. Wspierając działania Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt, zostaliśmy wirtualnymi opiekunami niesfornego koziołka.

Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt prowadzi akcje służące zwalczaniu bezdomności zwierząt poprzez propagowanie adopcji oraz realizowanie programu kastracji i sterylizacji. Promuje również idee czipowania i rejestracji zwierząt, domów tymczasowych, prowadzi działalność edukacyjną oraz przeprowadza interwencje w przypadku maltretowanych zwierząt.

Fundacja prowadzi także ośrodek adopcyjny. Niechciane i zapomniane, ale wciąż wierne, prześliczne i słodkie – podopiecznymi ośrodka są zwierzęta skrzywdzone przez los i ludzi, czasem chore i kalekie. To tu wolontariusze pracują nad ich socjalizacją i przygotowują do adopcji. Wspierając działania Fundacji zdecydowaliśmy się objąć wirtualną adopcją jedną lub jednego z jej „nietypowych” podopiecznych: świnkę miniaturkę Halinkę, koziołka Maniusia, króliczkę Marysię, klacz Barbie lub świnkę Balbinę.

W internetowym głosowaniu bezapelacyjnie zwyciężył Maniuś!

Schorowany, z powracającymi mimo starannej pielęgnacji schorzeniami skórnymi i problemami z raciczkami, pozostaje przyjacielskim, uwielbiającym się przytulać i podgryzać zwierzakiem. By ułatwić mu poruszanie się otrzymał od fundacja specjalny wózek, ale świetnie sobie radzi bez niego, „raczkując” na zgiętych tylnych łapkach.

I jak tu nie pokochać dzielnego koziołka?

Co miesiąc przekazywać będziemy środki finansowe przeznaczone na utrzymanie Maniusia, jego wyżywienie i opiekę weterynaryjną. Oczywiście często go odwiedzamy, za każdym razem przywożąc górę smakołyków da wszystkich jego przyjaciółek i przyjaciół z ośrodka. A jeśli ktoś z Was chciałby poprawić los niechcianego i zapomnianego zwierzaka i zyskać wirtualnego, wiernego przyjaciela – zapraszamy na stronę fundacji: www.niechcianeizapomniane.org/adopcje-wirtualne.