Projekt „Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli – zostań opiekunką medyczną”

Rewitalizacja ma swój wymiar społeczny. To nie tylko remonty niszczejących budynków, ale także faktyczna zmiana w życiu mieszkańców. 17 bezrobotnych łodzianek zdobyło właśnie nowy zawód i gwarancje zatrudnienia. Dyplomy, będące zwieńczeniem kilkumiesięcznej nauk, nowo mianowane opiekunki medyczne odebrały z rąk prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, koordynatorki projektu Justyny Nowickiej-Widz oraz dyrektora zarządzającego HRP Group Jakuba Kobylińskiego.

Do udziale w projekcie „Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli – zostań opiekunką medyczną”, przygotowanym i realizowany przez Miasto Łódź wspólnie z HRP Group, zaproszono kobiety w wieku 40+ z obszarów rewitalizowanych. Zgodnie z regulaminem priorytetowo potraktowano wnioski złożone przez panie po 50 roku życia, z niepełnosprawnościami, bezrobotne przez okres dłuższy niż 12 miesięcy. Po udziale w czteromiesięcznym kursie, obejmującym około 400 godzin szkoleniowych i odbyciu praktyk w miejskich domach pomocy społecznej, uczestniczki projektu przystąpiły do egzaminu państwowego, który zakończyły z dyplomem i zawodem opiekunki medycznej. Przez najbliższy rok panie mają zagwarantowaną pracę w miejskich placówkach opiekuńczych.

Z umiejętności zdobytych przez nowo mianowane opiekunki medyczne dumny jest Jakub Kobyliński z HRP Group. „Wszystkie uczestniczki, które podeszły do egzaminu, zdały go z bardzo dobrymi wynikami, mimo że wymagał znajomości olbrzymiego zakresu materiału. Bardzo serdecznie gratuluję uczestniczkom szkolenia, gdyż oceny przez nie zdobyte oscylują na poziomie 90 punktów na 100 możliwych” – podkreśla dyrektor zarzadzajacy.

Trzymamy kciuki i życzymy paniom powodzenia w tym trudnym, choć potrzebnym, poszukiwanym, społecznie użytecznym i satysfakcjonującej profesji. Wszystkiego dobrego na nowej, zawodowej drodze!

(zdjęcia dzięki uprzejmości UMŁ)