Faster, harder… smarter!

Warsztaty „Work smarter not harder!” to nietypowa forma promocji projektu „Przepis na Rozwój”. Tym razem skupiliśmy się na innej barierze w rozwoju zawodowym. Poza brakiem środków finansowych na kursy i szkolenia, pracownicy z sektora MŚP równie często jako przeszkodę w dalszym kształceniu zawodowym wymieniają brak czasu. Dlatego, zamiast mówić o bonach rozwojowych i dotacjach unijnych, zaprezentowaliśmy metody podnoszące skuteczność i efektywność w pracy.

W gościnnej, nieszablonowej przestrzeni Co\Walk HUB doskonale dyskutuje się o nowych ideach: deep work i metodzie GTD (Getting Things Done). Ta przestrzeń aż kipi od kreatywności, innowacji, twórczego myślenia i nieszablonowego działania. Jak radzić sobie z nadmiarem informacji, walczyć z dystraktorami i pracować w maksymalnym skupieniu opowiadali uczestnikom warsztatów Łukasz Chruściel i Mateusz Zalewski z firmy Sylius. Angażujące ćwiczenia przeplatały się z odrobiną niezbędnej teorii i dużą ilością  praktycznych rad. Prelegenci odwołując się do własnych doświadczeń z pracy zawodowej – obaj są mistrzami programowania – pokazali, że to działa.

Metoda GTD jest to najbardziej spójnych, intuicyjnych i kompletnych systemów do zarządzania zobowiązaniami, informacjami i komunikacją. W świecie z nieustannie zmieniającymi się priorytetami, przesuwanymi zasobami i natłokiem e-maili, rozmów telefonicznych i smsów GTD pomogło milionom zapracowanych ludzi osiągać większą efektywność, redukując przy tym ich poziom stresu. Deep work to wykonywanie zadań zawodowych w stanie niczym niezakłóconym, dzięki czemu zwiększają się nasze możliwości poznawcze, wynosząc umiejętności na wyższy poziom. W tej metodzie ważnej jest radzenie sobie z dystraktorami i umiejętność wyznaczania priorytetów.

Niekonwencjonalne warsztaty to nietypowe zaproszenie do zapoznania się z projektem i jego reklama. Sądząc po opiniach uczestników – promocja skuteczna. Cytując jednego z uczestników: „Najlepiej zainwestowane 2 godziny w życiu”.