Opis projektu
Poznaj założenia Projektu Przepis na Rozwój 4.
22 995 651,36 zł
19 298 151,36 zł
HRP GRANTS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
01.02.2024 – 31.05.2027
Województwo łódzkie
Wsparcie w dostosowaniu do zmian min. 90% z 2200 pracowników zatrudnionych u 400 pracodawców z siedzibą na terenie woj. łódzkiego, objętych wsparciem w formie usług rozwojowych, realizowanych w oparciu o system bonowy za pośrednictwem BUR, dzięki nabyciu przez nich wiedzy/umiejętności/kompetencji/kwalifikacji w ramach projektu, w okresie II.24-V.27.
Wsparciem w ramach projektu objętych będzie 400 przedsiębiorców i innych pracodawców z siedzibą na terenie woj. łódzkiego i ich 2200 pracowników, w tym 1210 kobiet, zamieszkujących lub wykonujących pracę na terenie woj. łódzkiego.
Projekt skierowany jest do Przedsiębiorstw (w tym MŚP), Pracodawców posiadających siedzibę na terenie województwa łódzkiego oraz ich Pracownic/Pracowników, które/którzy wykonują pracę lub zamieszkują lub uczą się na terenie województwa łódzkiego.
Wsparcie w ramach Projektu będzie realizowane w formie refundacji poniesionych przez przedsiębiorcę kosztów usług rozwojowych, wybranych z Bazy Usług Rozwojowych (BUR) w zależności od wielkości Przedsiębiorstwa:
- Mikro i małe Przedsiębiorstwo – 85% dofinansowanie, 15% wkład własny
- Pracodawcy niebędący Jednostkami Sektora Finansów Publicznych – 85% dofinansowanie, 15% wkład własny
- Średnie Przedsiębiorstwo – 60% dofinansowanie, 40% wkład własny
- Duże Przedsiębiorstwo – 50% dofinansowanie, 50% wkład własny
- Pozostali Pracodawcy – 50% dofinansowanie, 50% wkład własny
Wsparcie w ramach Projektu może obejmować refundację kosztów:
- usługi szkoleniowe i usługi doradcze – maksymalnie 100,00 zł/godz.
- studia podyplomowe – maksymalnie 20,00 zł/godz.
- Za pomocą bonów rozwojowych można rozliczyć także koszt egzaminu – maksymalnie 300,00 zł/godz.
Koszt podatku od towarów i usług (VAT) nie stanowi kosztu kwalifikowalnego usługi rozwojowej.
Biuro Projektu znajduje się pod adresem 90-348 Łódź, ul. Kilińskiego 185
- Rekrutacja uczestników
- Udzielanie wsparcia
- Monitoring i kontrola
Liczba osób, które uzyskają kwalifikacje w ramach Projektu: 1980
Liczba Uczestników Instytucjonalnych, których pracownicy uzyskają kwalifikacje: 360
Aktualności projektowe
Zobacz najświeższe informacje dotyczące Projektu Przepis na Rozwój 4.
Aktualizacja Regulaminu Rekrutacji – Przepis na Rozwój 4
Aleksandra Wiktorowicz2024-09-16T11:38:32+02:0016 września 2024|Aktualności projektowe, Przepis na Rozwój 4|
Szanowni Państwo Informujemy, że w dniu 16.09.2024 r. zostały wprowadzone zmiany w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Przepis na [...]
Aktualizacja kwot alokacji dla trzech naborów w Projekcie Przepis na Rozwój 4
Aleksandra Wiktorowicz2024-08-09T08:40:00+02:009 sierpnia 2024|Aktualności projektowe, Przepis na Rozwój 4|
Szanowni Państwo Informujemy, że zmianie uległy kwoty alokacji dla trzech naborów w Projekcie pn. „Przepis na Rozwój 4”. W związku [...]
Przepis na Rozwój 4 – Nabory – Sierpień 2024
Aleksandra Wiktorowicz2024-08-06T10:32:47+02:006 sierpnia 2024|Aktualności projektowe, Przepis na Rozwój 4|
Szanowni Państwo, Informujemy, że w dniach 20.08.2024 r., godzina 8:00 – 03.09.2024 r., godzina 20:00 uruchamiamy pierwsze nabory do Projektu [...]
Pytania i odpowiedzi
FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.
- Zarejestruj firmę w Bazie Usług Rozwojowych – Rejestracja – Baza Usług Rozwojowych – PARP
- Zarejestruj firmę w Systemie Operatora pnr4.przepisnarozwoj.pl
- Zaloguj się w Systemie Operatora i wypełnij Wniosek o Umowę w dniu uruchomienia naboru (wzór formularza zgłoszeniowego dostępny jest w zakładce Dokumenty do pobrania) – do wniosku należy dołączyć również dokumenty finansowe firmy wraz z metodologią obliczenia RJP (Rocznych Jednostek Pracy – wzór tabeli RJP dostępny jest w dokumentach „do pobrania”)
- Podpisz Umowę Wsparcia z Doradcą
- Dokonaj wpłaty wkładu własnego i otrzymaj indywidualny numer ID wsparcia
- Wybierz Usługę rozwojową dostępną w BUR
- Zapisz Pracowników na wybraną Usługę rozwojową
- Po zakończonej Usłudze dokonaj oceny w BUR
- Rozlicz Usługę rozwojową
Ważne!
- Pracownik, korzystający ze wsparcia powinien posiadać własne konto w BUR (profil indywidualny), które przypisane będzie do konta Pracodawcy (profil instytucjonalny). Zapis na Usługę Rozwojową musi nastąpić tylko z konta Pracodawcy (profil instytucjonalny).
Baza Usług Rozwojowych (zwana dalej: BUR lub Baza) – internetowy rejestr usług rozwojowych prowadzony w formie systemu teleinformatycznego przez Administratora BUR. BUR w szczególności umożliwia prowadzenie, na podstawie art. 6aa ust. 1 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2023 r. poz. 462, z późn. zm.) rejestru podmiotów (Dostawców Usług) zapewniających należyte świadczenie usług rozwojowych, współfinansowanych ze środków publicznych. Szczegółowe zasady funkcjonowania BUR określa rozporządzenie Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 28 lipca 2023 r. w sprawie rejestru podmiotów świadczących usługi rozwojowe (Dz. U. poz. 1686)
Bon rozwojowy to znak legitymacyjny o określonym limicie kwotowym i okresie ważności uprawniający pracodawcę/przedsiębiorcę lub jego pracowników do skorzystania z usług rozwojowych zamieszczonych w BUR w ramach PSF WŁ.
Dostawca Usług – oznacza to podmiot świadczący Usługi rozwojowe, przedsiębiorcę lub instytucję, prowadzące aktywną działalność, które świadczą Usługi rozwojowe i dokonują rejestracji w BUR za pomocą Karty Dostawcy Usług, w trybie określonym w Regulaminie BUR
Karta Usługi – oznacza to formularz będący załącznikiem do Regulaminu BUR, określający zakres informacji umożliwiających publikacje danej usługi w BUR.
Pracownik – oznacza personel, zgodnie z definicją w par. 2 pkt 3 Rozporządzenia w sprawie udzielania pomocy de minimis oraz pomocy publicznej w ramach programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) na lata 2021–2027, przez który należy rozumieć:
a) pracownika w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Za kwalifikowalne uznaje się osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w wymiarze minimum ½ etatu).
b) osobę wykonującą pracę na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia lub innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny stosuje się przepisy dotyczące zlecenia albo umowy o dzieło, jeżeli umowę taką zawarła ta osoba z pracodawcą, z którym pozostaje w stosunku pracy, lub jeżeli w ramach takiej umowy wykonuje ona pracę na rzecz pracodawcy, z którym pozostaje w stosunku pracy. (W projekcie PSF udział osób wykonujących pracę jedynie na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia lub innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny stosuje się przepisy dotyczące zlecenia albo umowy o dzieło – jest niekwalifikowalny).
c) właściciela, pełniącego funkcje kierownicze;
d) wspólnika, w tym partnera prowadzącego regularną działalność w przedsiębiorstwie i czerpiącego z niego korzyści finansowe.
Status pracownika musi być spełniony przynajmniej przez 3 miesiące przed rozpoczęciem usługi rozwojowej oraz przez cały okres trwania usługi rozwojowej, w której uczestniczy.
- usługa stacjonarna – oznacza proces uczenia się, który odbywa się z równoczesnym udziałem zarówno Uczestników, jak i eksperta czy trenera w miejscu wyznaczonym przez Dostawcę Usług lub Uczestnika Instytucjonalnego, wskazanym w Karcie usługi,
- usługa zdalna w czasie rzeczywistym – oznacza proces uczenia się, który odbywa się z równoczesnym udziałem zarówno Uczestników, jak i eksperta czy trenera (osoby prowadzącej usługę) za pomocą komunikatora,
- mieszana (usługa stacjonarna połączona z usługą zdalną w czasie rzeczywistym) – proces uczenia się, który odbywa się z równoczesnym udziałem zarówno Uczestników, jak i eksperta czy trenera w miejscu wyznaczonym przez Dostawcę Usług lub Uczestnika Instytucjonalnego, wskazanym w Karcie usługi oraz za pomocą komunikatora.
- usługa zdalna (dawniej e-learning) – oznacza proces uczenia się opartego na interakcji uczestnika usługi z materiałem wspierającym rozwój i uczenie się bez równoczesnego udziału eksperta czy trenera (osoby prowadzącej usługę),
- usługa mieszana (usługa stacjonarna połączona z usługą zdalną) – proces uczenia się, który odbywa się z równoczesnym udziałem zarówno uczestników, jak i eksperta czy trenera w miejscu wyznaczonym przez Dostawcę Usług lub Uczestnika Instytucjonalnego wskazanym w Karcie usługi oraz zawiera elementy interakcji uczestnika usługi z materiałem wspierającym rozwój i uczenie się bez równoczesnego udziału eksperta czy trenera (osoba prowadząca usługę),
- usługa mieszana (usługa zdalna połączona z usługą zdalną w czasie rzeczywistym) – proces uczenia się, który zawiera elementy opierające się na interakcji uczestnika usługi z materiałem wspierającym rozwój i uczenie się bez równoczesnego udziału eksperta czy trenera oraz elementy odbywające się z równoczesnym udziałem uczestników oraz eksperta czy trenera (osoba prowadząca usługę) za pomocą komunikatora.
Zielone kwalifikacje/kompetencje – oznacza umiejętności i wiedzę w zakresie zielonej gospodarki i gospodarki o obiegu zamkniętym, w szczególności czystszych technologii służących osiągnięciu zerowego poziomu emisji zanieczyszczeń i transformacji cyfrowej.
Zintegrowany System Kwalifikacji – oznacza wyodrębnioną część Krajowego Systemu Kwalifikacji, w której obowiązują określone w ustawie standardy opisywania kwalifikacji oraz przypisywania poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji do kwalifikacji, zasady włączania kwalifikacji do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i ich ewidencjonowania w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji, a także zasady i standardy certyfikowania kwalifikacji oraz zapewniania jakości nadawania kwalifikacji.
Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji – oznacza rejestr publiczny, prowadzony w systemie teleinformatycznym, który gromadzi informacje o wszystkich kwalifikacjach włączonych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK), niezależnie od innych istniejących w Polsce rejestrów i spisów tworzonych na potrzeby poszczególnych resortów, branż, środowisk i instytucji.
Uczestnikiem Instytucjonalnym jest Pracodawca, Przedsiębiorca oraz Przedsiębiorstwo. Uczestnik Instytucjonalny musi posiadać siedzibę na terenie województwa łódzkiego.
Uczestnik Ostateczny – oznacza pracownika Uczestnika Instytucjonalnego, zakwalifikowanego do udziału w Projekcie. Uczestnik Ostateczny musi spełniać następujące warunki:
– być pracownikiem UI przez okres przynajmniej 3 miesięcy przed rozpoczęciem usługi rozwojowej oraz przez cały okres trwania usługi rozwojowej, w której uczestniczy oraz
– wykonywać pracę na terenie województwa łódzkiego lub
– zamieszkiwać na terenie województwa łódzkiego lub
– uczyć się na terenie województwa łódzkiego.
Powyższe warunki dotyczą również właścicieli prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy osobiście chcą wziąć udział w projekcie.
Wsparcie w ramach Projektu PSF WŁ jest skierowane do Uczestników Instytucjonalnych posiadających siedzibę na terenie województwa łódzkiego oraz ich Pracowników.
Pomoc de minimis
Jednostka sektora finansów publicznych – oznacza podmiot wymieniony w art. 9 Ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych
- Mikro i małe Przedsiębiorstwo – 85% dofinansowanie, 15% wkład własny
- Pozostali Pracodawcy niebędący Jednostkami Sektora Finansów Publicznych – 85% dofinansowanie, 15% wkład własny
- Średnie Przedsiębiorstwo – 60% dofinansowanie, 40% wkład własny
- Duże Przedsiębiorstwo – 50% dofinansowanie, 50% wkład własny
- Pozostali Pracodawcy – 50% dofinansowanie, 50% wkład własny
Informacje o naborach publikowane są na stronie WWW Projektu http://www.pnr4.przepisnarozwoj.eu oraz w zakładce „Aktualności”.
Operator zwraca Uczestniczce/Uczestnikowi nadpłacony wkład w stosunku do faktycznie poniesionego kosztu usługi rozwojowej, na wskazany rachunek.